Начало » xRapid на Ripple е много по-малко волатилен от фиатните пари

xRapid на Ripple е много по-малко волатилен от фиатните пари

01.07.2019 11:28 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
xRapid на Ripple е много по-малко волатилен от фиатните пари

Главният технологичен директор на Ripple, Дейвид Шварц, предлoжи своите възгледи за произхода и стратегията на XRP-базираното решение на компанията.

В интервю за конференцията Future of Fintech в Ню Йорк, Шварц казва, че xRapid е създаден след като Ripple се сблъска с трудности, в опитите за убеждение на банките да приемат XRP за трансгранични плащания.

„Мисля, че в момента се води борба да убедим банките, защото те са изключително консервативни. Те действат много бавно. Открили сме, че небанковите финансови институции и платежните компании са много, много по-агресивни и се интересуват много повече от неща, които могат да им спестят време, пари и разходи. И така ние построихме продукта xRapid като начин да решим този проблем, след което бе адаптиран към реална ситуация, пред която сме изправени.

Имахме тази идея, че институциите ще държат XRP или дигитален актив. Поради различни причини обаче, светът не беше готов да прави плащания с дигитални активи, както и адекватно да се обърне към регулаторните въпроси, липсата на ликвидност и незряла екосистема около криптовалутите. Така че не можехме да се стремим към резултата, кйето искахме. Трябваше да измислим по-практичен план. „

Шварц казва, че xRapid в крайна сметка е предназначен за елиминиране на проблемите обвързани с волатилността на дигиталните активи.

Според Шварц, xRapid често е по-малко волатилен от фиатните валути поради своята скорост. С xRapid, фиатната валута се преобразува в XRP, изпраща се в чужбина и се прехвърля обратно в паричната единица в съответната страна – процес, който отнема минута или две за завършване.

„xRapid има две цели. Едната от тях представлява вид международни потоци от типа на паричните преводи, където разходите са много високи и волатилността всъщност благоприятства дигиталния актив, което е нещо странно. Обикновено хората казват, че проблемът с дигиталните активи е, че те са толкова нестабилни.

Ако можете да използвате XRP монети, които обикалят света в рамките на няколко секунди, волатилността е действително по-малка. Въпреки че XRP е по същество по-волатилен, вие реално го задържате само за минута или две.

И мисля, че другото нещо, с което xRapid се справя, е, че може да използвате банка, която не иска да имаг досег с дигиталния актив.“

Що се отнася до конкуренцията между XRP и другите дигитални активи, като Libra на Facebook, Шварц казва, че Ripple иска да постигне общ успех, за да процъфти цялата крипто и блокчейн екосистема.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Крипто трейдър превърна $9,000 в милиони за един месец

В един от най-резките обрати, наблюдавани тази година, крипто трейдър е превърнал скромна четирицифрена инвестиция в милиони благодарение на възхода на проект, свързан със Solana SocialFi.

17.05.2025 15:05 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Стабилните монети навлизат масово сред институционалните участници

Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.

17.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Етериум може да надмине Биткойн скоро според експерт

В речта си на Consensus 2025 в Торонто, съоснователят на Етериум Антъни Ди Иорио представи нюансирана гледна точка за развиващите се отношения между двете най-известни криптовалути в света.

17.05.2025 12:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Dogecoin: Ключови данни подсказват за предстоящо рали

Dogecoin може да се приближава към мощна фаза на пробив, като ончейн данните разкриват вълна от засилена активност и подновен интерес от страна на инвеститорите.

17.05.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.