Представител на руското министерство на финансите заяви, че обмислят възможността да разрешат търговията с криптовалути.
Според доклада, заместник-министърът на финансите, Алексей Моисеев, каза пред журналисти в петък, че макар самото министерство да не е постигнало окончателно решение, търговията с криптовалути може да бъде допусната в предстоящия законопроект за циркулацията на крипто активите в Руската федерация.
През май миналата година бе приет законопроект, забраняващ използването на криптовалути като платежно средство в Русия.
Анатолий Аксаков, ръководител на Комисията по финансовите пазари в Дума, нарече предстоящото решение компромис и посочи, че FATF препоръчат на Русия да приеме законопроект, регулиращ движението на криптовалутите до края на тази година.
Държавна дума (руският парламент) очаква да приеме основния крипто закон на страната „За цифровите финансови активи“ (DFA) през следващите две седмици.
Моисеев заяви, че Министерството на финансите одобриха и отделно законодателство за първично предлагане на монети, което ще бъде част от руския закон за краудфъндинг.
В същото време, ръководителят на Банката на Русия заяви, че макар и да проучват възможността за стартиране на дигитална валута на централната банка (CBDC), тя не е планирана за близко бъдеще.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.