Борсата твърди, че не е свързана с тези мистериозни транзакции.
Движенията първоначално са забелязани от Twitter акаунта на Whale Alert, който пуска публикация когато се направи голяма транзакция с криптовалути.
⚠ 80.93787872 #BTC (640,002 USD) of stolen funds transferred from Bitfinex Hack 2016 to unknown wallet
— Whale Alert (@whale_alert) June 7, 2019
Той разкри, че чрез пет транзакции 172.54 BTC (на стойност около $ 1.37 млн.) са били прехвърлени от портфейла на хакерите на неизвестен адрес.
Говорейки пред The Next Web, маркетинговият директор на Bitfinex, Анека Дю, разкри, че борсата няма нищо общо с тези транзакции, които стартират около 7 часа сутринта UTC, 7-ми юни.
През 2016 г. Bitfinex претърпя мащабен пробив в сигурността, при който хакерите успяха да откраднат почти 120,000 BTC на стойност над 66 милиона долара. Тези сделки съставляват много малка част от откраднатите средства, така че хакерите може би тестват начини за изтегляне на средствата.
В социалните медии някои потребители отбелязаха, че в бялата книга на неотдавнашното IEO на LEO се казва, че се дава шанс на хакера да върне средствата, като същевременно запази определен процент „като награда за сътрудничество при окончателното решаване на този проблем“.
From $LEO whitepaper. pic.twitter.com/PrEutoJTxa
— Gabriel (@gab_francesch) status/1136902205028462593?ref_src=twsrc%5Etfw“>June 7, 2019
В разговор с The Next Web обаче, Дю потвърди, че Bitfinex не е свързан с движенията и че те не са „обвързани с процедурата, описана в Бялата книга на UNES SED LEO“.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.