На 8-ми май тази година, една от най-големите крипто борси - Binance, обявиха, че са станали жертва на хакерска атака.
Според доклад на Coinfirm, хакерът е преместил откраднатите $40 милиона долара в BTC, в седем нови адреса, разделяйки печалбата.
Вчера, 14-ти май, компанията на Чанпен Джао обяви временното спиране на операциите – това включва тегления, депозити и търговия. Всичко това се дължи на актуализация на системата.
Миналата седмица Binance обявиха, че правят „значителни промени в API, 2FA и зоните за валидиране на тегленията, което беше област, експлоатирана от хакери по време на хака.
Откраднатият Биткойн остава консолидиран само в седем адреса. Binance все още работи с „водещи екипи от експерти по сигурността“, за да открият хакерите, както и с много борси и други доставчици на услуги, за да замразят откраднатите средства.
Докато Binance заявиха, че „споделянето на твърде много данни за сигурността всъщност отслабва стратегията“, те разкриха, че работят за подобряване на управлението на риска, за анализ на поведението на потребителите и за KYC процедурите, както и за „иновативни начини за борба с фишинга“.
Binance също планира да добави поддръжка за устройства за хардуерно удостоверяване, започвайки с YubiKey.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.