Подобно на много големи предприятия, Philip Morris International, тютюневият гигант, решава да разгледа блокчейн като механизъм за пестене на пари.
„Искаме публичен блокчейн“, казва глобалният ръководител на архитектурата и технологичните иновации на Philip Morris, Нитин Манохаран. Той се появи на 25-ти април в лондонския Blockchain Expo.
Специфичното приложение, което той има предвид, е за проследяване на бандерола върху кутиите за цигари. Бандеролите струват много, като се има предвид колко малки са те, около $5,50 за един бандерол и те са лесно фалшифицирани, струващи на индустрията и правителствата $100 милиона годишно. Само за Philip Morris, проследяване на легитимни бендероли с блокчейн ще спести $20 милиона.
Причината, поради която Манохаран иска да се обърне към публичен блокчейн, е чисто от амбициозна гледан тока. Той иска компанията да бъде лидер в индустрията, към която могат да се присъединят и други компании. Той каза:
Стремежът е блокчейн на цялата индустрия, в който заинтересованите страни могат да влязат, да се присъединят и да се възползват от него. Ако не видят никаква стойност, могат просто да си тръгнат.
Планът в момента е да се изгради новата технология в комбинация от Етериум и MultiChain. Тя ще има различия от това да бъде просто още един обществен проект на Етериум, настоя Манохаран.
Той смята, че блокчейн технологията е решение за много проблеми с този бранш и интегрирането и ще бъде правилният ход за компанията.
Разрешените блокчейн проекти са доста прости. Възможността е малка и можете да постигнете всичко, което разрешените блокчейни правят със съществуващата инфраструктура и съществуващите инструменти.
Бандеролите не изглеждат единственото приложение на технологията за Philip Morris. Те имат още пет идеи как да имплементират блокчейн през 2019 година и ще се консултират с местните власти за това как да останат в рамките на закона.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.