Според Лий, няколко технически указания сочат, че Биткойн се подготвя за голям ход и активът става все по-полезен, като се има предвид още криптовалути като JPM Coin и предстоящата криптовалута на Facebook.
Той добави, че новите криптовалути като JPM Coin са по-скоро стейбълкойн, докато Биткойн е като съхранение на стойност за криптовалутите като цяло, и затова те не представляват заплаха за растежа и популярността на най-голямата криптовалута, които ще докарат следващия бичи пазар.
Том Лий беше много положителен към Биткойн и въпреки че неговите бичи прогнози през 2018 г. не се сбъднаха, той прогнозира по-рано тази година, че Биткойн ще приключи много по-добре през 2019-та, отколкото през 2018-та. Том Лий не е единственият, който вижда този потенциал в актива. Много други експерти и анализатори предвиждат същото.
Този път, Лий предвижда, че Биткойн ще стои поне 5-6 месеца под $ 4,000, за да се възстанови, преди да може да се счита, че „технически” може да се завърне. Тъй като пазарът е доста непредсказуем, времевия диапазон на Лий е само прогноза, която може или не може да се осъществи в очакваното време и затова Биткойн може да отнеме повече време, за да постигне значителен напредък или дори да се възстанови по-бързо от очакваното.
Всъщност, 2019-та е година на възстановяване, както спомена Лий. Първо, Биткойн запази цената си над $ 3,800 за значително дълго време в сравнение с 2018 г., когато волатилността беше сериозен проблем. Интересът към Биткойн също се увеличи на базата на данни и това вероятно ще доведе до голям бичи период.
Налице е също нарастващ интерес към криптовалутите като цяло и всички тези неща само посочват едно нещо – завръщане на пазара. Годината е все още в началото, така че все още имаме време да видим как се развива, но без значение колко време отнема, изглежда предстои нещо голямо.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?