"Ню Йорк таймс", вторият по големина вестник в САЩ и институция в американската журналистика, се готвят да експериментират с блокчейн технологията за публикуване.
Според обява за работа, която се появи на уебсайта на вестника, медийната организация търси някой, който да помогне за „проектирането на базиранo на блокчейн доказателство за концепция (PoC), за издателите на новини“.
За да стартира проекта, NYT търси „лидер с поглед към бъдещето“, който ще работи по изработването на PoC за 12 месеца, в рамките на отдела за изследвания и разработки на компанията.
Новoто назначение “ще кодифицира визията на изследователския проект и ще я сподели с потенциалните заинтересовани страни в други медийни организации” и “ще помогне на марката и ще създаде публична идентичност и активи за проекта”.
Друга цел ще бъде да се формира група от заинтересовани страни по проекта и да се намерят съветници от новинарски организации, академични среди и компании за социални медии.
Кандидатът трябва да има предишен опит в иновациите в медийните организации и „да е ръководил комбинация от инженери, дизайнери, журналисти” за повече от осем години, според обявата за работа в сайта на NYT. Необходими са силни умения за комуникация, писане и представяне, партньорства и сътрудничество.
Новият блокчейн лидер трябва да има и „утвърден опит в реалното прилагане на нови технологии” и „смесен набор от умения с известен опит в поне три от: журналистика, продукт, дизайн, разработка на софтуер, хардуерно инженерство, потребителски изследвания . „
Не по-малко важно, работата изисква „истинска страст към мисията на „Ню Йорк Таймс“.
Проектът на NYT няма да е първият блокчейн-медиен експеримент. Най-забележителният от тях е Civil, задвижван от токен стартъп, който се поддържа от студиото за разработка на Етериум, ConsenSys.
В редакционните си операции, „Ню Йорк таймс“ от няколко години покрива програмата за блокчейн и криптовалута, включително и специалния проект „Демистифициране на блокчейн“ миналия юни.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.