Основателят на Биткойн, известният анонимен Сатоши Накамото, притежава способността да държи вашите сделки лични във всяко отношение
Биткойн не е толкова анонимен, колкото много хора в криптовалутната общност смятат. Всъщност може лесно да се проследи адрес и да се свърже с него дадена идентичност. Самият Сатоши Накамото обясняваше начините, по които могат да се идентифицират хората на блокчейн.
Възможността да сте анонимен или псевдонимен разчита на това, че не разкривате никаква идентифицираща информация за себе си във връзка с Биткойн адресите, които използвате. Ако публикувате своя Биткойн адрес в мрежата, свързвате този адрес и всички транзакции обвързани с него, с името, чрез което сте публикували. Ако сте публикували под профил, който не сте свързали с истинската си идентичност, тогава все още сте псевдонимен.
Казано по-просто, всички транзакции на блокчейн са видими за всеки. Във всеки момент, ако позволите на адреса си да бъде известен на обществеността, ще можете да преглеждате транзакциите.
Това е мястото, където Bitcoinmix.org се намесва. Биткойн миксерите, или tumbler, както се наричат, са инструменти, които потребителите могат да използват, за да прикрият своята самоличност и да получат по-голяма финансова неприкосновеност. С помощта на услугите на Bitcoinmix.org, можете да затрудните външните страни да виждат транзакциите ви, защото те буквално се смесват (миксират) с други.
Когато изпращате своя BTC на Bitcoinmix.org, те вземат малка такса, за да ви изпратят еквивалентна сума в BTC, от други транзакции до новия ви таен адрес. Таксите са между 2 и 5 процента, а потребителите могат да решат колко плащат, за да преместят транзакцията си в списъка с приоритети.
Потребителите на Bitcoinmix.org също са в безопасност от събирането на данни. Не се съхраняват записки, така че няма информация, която да се предлага на неправомерни партии. Системата е напълно автоматизирана, което позволява информацията да бъде настроена за премахване, без да се вижда от човешки очи.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?