Главният изпълнителен директор и основател на Facebook, Марк Зукърбърг, обмисля последиците от потвърждаване на потребителски данни, основано на блокчейн, по време на интервю с професор по право от Харвард, Джонатан Зитрейн, на 20-ти февруари.
По време на дискусия, посветена на теми като бъдещето на технологиите и обществото, Зукърбърг отбеляза, че мисли за това как Facebook е децентрализираща сила в света. Платформата дава сила на отделните индивиди и не централизира масово.“
Зукърбърг спомена, че обмисля потенциален случай на ползване на блокчейн, чрез който потребителите биха могли да имат контрол върху данните си, добавяйки: „По принцип вие вземате информацията си, съхранявате я на някаква децентрализирана система и имате избор да влезете в места, без да минавате през посредник“.
Той отбеляза, че въпреки че „относително интензивните процеси на децентрализирана технология“ могат да бъдат преодолени, има и морални последици.
„Мисля, че по-интересните въпроси не са осъществими в близко бъдеще, но са философските въпроси за доброто на такава система“, каза Зукърбърг. Той заяви, че децентрализираната система може да даде на потребителите по-голям контрол върху техните данни, но също така би могла да доведе до повече злоупотреби.
Зукърбърг каза, че един пример за това как компанията се движи към по-децентрализирана структура е чрез предлагане на криптиране в своите услуги за съобщения. Той очерта ползите от криптирането като неприкосновеността на личния живот и сигурността, но подчерта още важността на безопасността, като се има предвид, че „хората с право имат очаквания от Facebook, че ще направят всичко възможно да спрат терористите да набират хора или хората да експлоатират деца. „
По-рано този месец Facebook съобщи, че придоби Chainspace в първото си придобиване, свързано с блокчейн. Според съобщенията, стартъпа работи по проблеми със скалируемостта на блокчейн, по-специално чрез прилагане на шардинг към интелигентни договори. Facebook обаче, придоби стартъпа предимно заради уменията или опита на своя персонал, а не за услугата или продуктите, които компанията предлага.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.