Kaspersky Labs правят гръмкото изказване, след като в проучването направено от тях се включват повече от 12 000 анкетирани от 22 различни страни. Цифрите показват, че 13% от тях са използвали криптовалути за онлайн плащания.
Резултатите също демонстрират, че плащането чрез крипто остава най-малко предпочитания метод за разплащане. 81% от респондентите предпочитат да използват стандартните методи като кредитни или дебитни карти, когато става дума за онлайн пазаруване. Но ако процентите използващи Биткойн се сравнят с тези от преди 6 години разликата е огромна, което е поредното доказателство за прогресивното увеличаване в употребата на крипто.
Въпреки спада в цените на криптовалуте, все още интернет потребителите продължават да използват дигиталните транзакции. Нашето проучване показва, че 13% от хората използват криптовалутите за разплащания, което е изненадващ резултат.
Спрямо цените, на които станахме свидетели през края на 2017 година, в момента пазарът отчита загуби от повече от 80%. Това не означава, че в някои ситуации криптовалутите са предпочитана алтернатива за онлайн плащане.
Резултатите от направеното проучване, оборват големите корпорации и критици на крипто като например JPMorgan, които застават с твърдата позиция, че криптовалутите нямат място при онлайн разплащанията. Точно обратното все повече хора започват да ги използват.
Биткойн миньорите изглежда преразглеждат стратегията за резервите си след дълъг период на разпродажби.
Най-големите купувачи на Биткойн през 2025 г. няма да бъдат дребните търговци, нито дори гигантите в ETF сферата – а бизнеса.
Последният опит на Аризона да интегрира дигиталните активи в системата си за публични финанси се сблъска с противоречиви резултати тази седмица.
Биткойн може да е на прага на навлизане в непозната територия, според пазарен анализатор, известен с точните си прогнози за спада преди халвинга миналата година.