Начало » Ето защо цената на Биткойн (BTC) може да се стабилизира

Ето защо цената на Биткойн (BTC) може да се стабилизира

18.03.2022 11:30 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето защо цената на Биткойн (BTC) може да се стабилизира

Въпреки че Биткойн се търгува между $35,000 и $45,000 от 5-ти януари, този диапазон е доста скромен, като се има предвид неговата история на волатилност.

Това може да сигнализира за потенциалното начало на дългоочакван период на стабилизация, според видния търговец и брокер Джим Юрио.

Ефектът на натискане и издърпване, водещ до стабилизиране на най-голямата криптовалута по пазарна капитализация, може да бъде повлиян от няколко ключови фактора, които Юрио обясни в скорошен анализ на водещия дигитален актив за CME Group на 17-ти март.

Комбинацията от тези неща може да бъде това, което ограничава печалбите на Биткойн”, смята г-н Юрио.

Един от тези фактори според него е “скорошната сила на щатския долар на фона на геополитическия риск”.

Тъй като USD отслабва и инфлацията се увеличава под влиянието на продължаващите геополитически сътресения, много хора се насочват към Биткойн, смятайки криптовалутата за безопасно убежище.

Прочети Още: Дългосрочните Биткойн притежатели продължават да трупат

Вторият фактор, който Юрио посочва, е “продължаващият план на Федералния резерв за повишаване на лихвените проценти”, докато той намалява програмата си за изкупуване на облигации.

Наскоро Фед продължи с плановете за повишаване на лихвите, след като намали месечните си покупки на облигации през декември 2021 г. След двудневната среща на Фед индексът на долара падна с цели 0.6% в сряда, 16-ти март, според данни от MarketWatch.

И накрая, третият фактор за стабилизирането на BTC е “продължаващите разговори за повече правителствено регулиране”. Тъй като криптовалутите като Биткойн стават по-регулирани, отговорни и прозрачни, на хората ще им е по-удобно да ги използват.

От друга страна, имаме Китай и Япония, които добавят стимул в лицето на забавянето на икономиката и няколко заглавия за правителствата, които изземат банкови активи”, добави той.

Юрио обясни, че поддръжниците на Биткойн твърдят, че ключовият компонент на крипто е способността му да прехвърля и съхранява богатство извън банковата система. С други думи, хората могат да се обърнат към криптовалути, за да избегнат тези конфискации.

Позицията на Майк МакГлоун, че 2022 г. може да бъде добра година за обрат на рисковите активи, като се имат предвид настоящите настроения с Фед, инфлацията и войната.

Той каза, че е “малко вероятно Биткойн да спре да надминава златото, фондовия пазар на фона на неравности по пътя, тъй като Фед се опитва да направи нов цикъл за повишаване на лихвите”.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн ще стигне $200,000 през 2025 година според анализатори

Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.

25.05.2025 17:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето защо Робърт Кийосаки не спира да вярва в Биткойн

Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.

25.05.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Биткойн ETF-ите счупиха рекорд за 2025 г. на фона на нарастващото институционално търсене

Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.

25.05.2025 9:00 1 мин. четене Kosta Gushterov

Централните банки купуват злато, а не Биткойн – Питър Шиф с коментар по темата

Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.

25.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.