Компанията за битомати от Австралия отчита седмичен оборот от $ 500,000 AUD (около $ 360,000 USD), въпреки мечия пазар при криптовалутите.
Според докладите, в момента тя работи с 31 устройства в цяла Австралия, но планира да разшири операцията си. Говорейки по въпроса, Сам Карагиозис, основател на Auscoin, каза следното:
В момента имаме 31 Auscoin битомата в Австралия … и оборотът ни е $ 500,000 на седмица, което е просто лудо, като се има предвид колко е паднала цената на Биткойн . […] Това просто показва, че наистина има пазар за него и криптовалутите се разглеждат като нещо от бъдещето за мнозина.
През 2018 г. компанията проведе сравнително безуспешно ICO, след като успя да набере само $ 2 милиона от предвидените 30 милиона долара. Въпреки това, тя се надява да се разшири до мрежа от повече от 1,200 битомата в цяла Австралия.
За хората става все по-лесно да си купуват BTC от всезъможни физически локации. Според Карагиозис, достъпността е основната пречка за навлизане на обикновените хора:
Ние вярваме, че най-значителната бариера за навлизане на обикновените хора на крипто пазара е достъпността.
Междувременно, Венецуела също се очаква да получи първия си битомат в следващите две седмици.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.