Малайзийската регулация за криптовалути влиза в сила във вторник, предаде Ройтерс в понеделник, 14-ти януари.
От вторник всяко лице, опериращо с неоторизирани ICO или с борси за търговия на дигитални активи в Малайзия, ще бъде изправен пред 10-годишна присъда и глоба от 10 милиона рингити ($2.4 милиона).
Според малайзийския новинарски канал The Star Eng отбелязва положителните перспективи на Министерството на финансите за криптовалутната индустрия, като посочва:
Министерството на финансите се интересува от цифровите активи и основните си технологии, които имат потенциала да създадат иновации както в старите, така и в новите индустрии.
Министерството смята, че цифровите активи предлагат както алтернативен метод за набиране на средства, така и нов клас активи за инвеститорите. Правителството на Малайзия все още не е решило дали да легализира криптовалутите. Въпреки това, от ноември миналата година стана ясно, че Малайзия ще приеме правила за криптовалути и ICO проекти през първото тримесечие на 2019 г.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.