Mizuho Financial Group (MHFG), която е една от най-големите финансови институции в света и втората по големина група за финансови услуги в Япония, съобщава, че през март 2019 г. ще стартира собствена йен-фиксирана стабилна монета в опит да насърчи безкасовите плащания на японски търговците на дребно.
Според доклад на Nikkei Asian Review от 26-ти декември 2018 г., Mizuho „планира да въведе собствена цифрова валута, която може да се използва за пазаруване и да се превежда без разходи, започвайки от март следващия месец.“
Идеята е, че чрез „такси значително по-ниски, отколкото за услуги за кредитни карти“, значим процент от японските магазини ще приемат цифровата валута. Стойността на тази монета ще бъде фиксиран на 1 йена (приблизително 1 цент) на единица.
Потребителите ще трябва да изтеглят специално мобилно приложение и ще могат да извършват плащания чрез сканиране на QR кодове. В доклада се казва, че потребителите няма да бъдат таксувани за прехвърляне на средства към своя смартфон от банкова сметка, връщане на средства по тяхната сметка или изпращане на средства до други потребители. Магазините също няма да се таксуват за депозиране на цифрови парични средства, получени от клиенти, в техните корпоративни банкови сметки.
Този нова, все още неназована стабилна монета е резултат от проекта J-Coin, който бе обявен през декември 2017 г. от Ясухиро Сато, който по онова време беше президент на MHFG.
Новият SSK Solana Staking ETF постигна изключителни резултати в първия си ден на търговия, класирайки се в топ 1% на всички ETF-и, според ETF анализатора на Bloomberg Ерик Балчунас.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.