Тъй като другите пазари на активи, особено фондовите, навлизат в мечия тренд, някои смятат, че криптовалутите имат шанс да бъдат най-добрият клас активи през следващата година.
Травис Клинг, самопровъзгласил се бивш мениджър на портфолиа от акции, който „падна в крипто-заешката дупка” и сега оглавява криптовалутната фирма за управление на активи Ikigai, публикува в Twitter:
https://twitter.com/Travis_Kling/status/1076660659759300611
Федералният резерв на САЩ започва количествено облекчаване (QE) преди десет години, понижавайки лихвените проценти и купувайки трилиони долари на държавни облигации и ценни книжа, обезпечени с ипотека. Може да се каже, че този ход е спасява САЩ от голяма депресия. Други световни икономики следват този пример при закупуването на облигации и увеличаването на пазарната ликвидност, за да стимулират икономическия растеж.
В края на 2017 година, Федералният резерв започва да отпуска средства без реинвестиране. САЩ е първата държава, която слага край на количественото облекчаване, вместо да се насочи към обратното – количествено затягане. Банката на Япония (BOJ) и Европейската централна банка (ECB) също се забавиха с покупките на облигации през 2018 година.
С водещата роля на САЩ, повишаването на лихвените проценти е още един знак за „нормализиране“ на процеса на разрешаване на икономиките да работят самостоятелно без намеса на централната банка. Това, в съчетание с други фактори, предизвиква страх от глобална рецесия и въздейства върху глобалните пазари на активи.
Криптовалутите се появяват през 2009 гoдина, веднага след като QE стартира и не са съществували в традиционния мечи пазар. Клинг също така се съгласи, че развиващият се пазар на мечки тази година е повлиял върху представянето на криптовалутите и като рисков актив също може да види по-нататъшно въздействие:
За мен ще има смисъл, че крипто ще обърне посоката на тенденцията преди традиционните класове активи.
След публикуването на tweet-а на Клинг, последвалият разговор в Twitter съдържаше смесени мнения. Някои смятат, че криптовалутите могат да продължат да падат и да бъдат „най-лошия“ клас активи. Други смятат, че диталните тактиви, които са извън контрола на манипулирането на централното правителство, ще ръководят таксата и ще подтикнат обрат на пазара на криптовалутите.
Този обрат може вече да се случва. Над $30 милиарда са се върнали отново на крипто пазара през изминалата седмица, докато другите пазари на активи спадат. Превъзхождайки всички други активи през 2019 година може да затвърди ролята на криптовалутите в световната икономика.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.