В стремежа си да популяризира блокчейн технологията, руската законодателна група на правителството преразглежда някои законопроекти, насочени към осигуряване на по-гъвкава регулация за крипто индустрията в страната. Ревизираният законопроект ще увеличи размера на парите, които един обикновен гражданин на страната може да инвестира във всеки ICO.
Според неотдавнашен доклад, руснаците вече имат право да инвестират до $ 9 000 във всеки ICO проект по техен избор. В резултат на това, всяка инвестиция над тази сума не е конституционна.
През май 2018 година, Държавна Дума прие три законопроекта, насочени към регулирането на крипто индустрията в страната. Законопроектът „Привличане на инвестиции чрез инвестиционни платформи“ е един от трите законопроекта, които бяха приети тогава.
Въпреки това, нито един от тези законопроекти не съдържа конкретен лимит за размера на средствата, които всеки гражданин може да инвестира във всеки проект. Според неотдавнашен доклад в първоначалния законопроект само се казва, че „тези ограничения трябва да бъдат определени в подзаконовите актове, издадени от Централната банка на Руската федерация (CBR)“.
Новият проектозакон обаче гарантира, че ще определи лимит за размера на парите, които могат да бъдат инвестирани ежегодно от всеки инвеститор. В него се казва, че „на частни лица ще бъде разрешено да инвестират чрез платформи на купувачите до 600 000 руски рубли (по-малко от $9 000) годишно и максимум 100 000 рубли (~ $ 1500) на проект“.
Важно е да се отбележи, че тази граница е въведена за индивидуални инвеститори, а не за професионалисти. За финансовите институции и сертифицирания инвеститор, които искат да инвестират над тази граница, инвестицията им ще бъде обект на задължителна проверка от Rosfinmonitoring. Функцията на топ финансовия надзорник в страната, в този случай е да предотврати прането на пари и друга незаконна употреба на криптовалути.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.