Главният изпълнителен директор на маркетинговата компания за криптовалута, основана от Джон Макафи, Джими Уотсън, обвини Лука Дженкинс, че отказва да „върне обратно тази криптовалута на цена от петдесет до сто милиона долара „. Макафи твърди, че Дженкинс бе нает да отчита, получава и държи плащания и токени от името на Джон Макафи и екип Макафи.
Изпълнителният директор смята, че Люк Дженкинс е получил цифрови монети на стойност милиони долари, включително значителни плащания в Биткойн и Етериум. Той посочва, че токените са били „напълно откраднати“ и твърди, че злоупотребите могат да бъдат проверени чрез имейли, очевидни сметки, интелигентни договори и някои транзакции, достъпни за блокчейн изследователи.
Той също така твърди, че „стотици лица“ вече са регистрирали оплаквания от кражбата, която според съобщенията се е случила през последните два месеца.
Джими Уотсън каза, че HitBTC, TopBTC и Yobit злоупотребяват със средствата на потребителите, твърдейки:
Невинни хора са били жертви на кражби и са се от тях са се възползвали най-корумпираните институции, които някога сме виждали.
След разследването Уотсън отбеляза, че са намерили над 30 адреси за криптовалута, притежавани от въпросните борси, които са били използвани за изпиране на пари от двама души, работещи за екип Макафи, и други двама, работещи за HitBTC.
Джими Уотсън каза, че е получил доказателства от няколко партньорства и криптообмени за „умишлената злоба“ на Лука Дженкинс и двамата му съучастници през последните три месеца.
Екип Макафи съобщи, че е поискал средствата, но никога не е получил тези средства. Компанията планира понастоящем да предприеме правни действия, за да изтегли откраднатите средства и да предяви наказателна отговорност. Уотсън също така казва, че реакциите на Дженкинс са нечестно представени с обвинения, примесени с изнудване.
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.