Инвестиционната банка Morgan Stanley следва стъпките на Citigroup и Goldman Sachs и скоро ще предложи на своите клиенти <a style="" href="https://www.investor.bg/za-nachinaeshti/126/a/kakvo-predstavliavat-suap-chislata-ili-kak-da-pechelim-ot-lihveniia-dife ren cial-49146/“ target=“_blank“ rel=“noopener“>суап търговия с Bitcoin.
Както съобщава Аластейр Марш от Bloomberg, американският банков гигант вече е разработил инфраструктурата, необходима за предлагането на сложни деривати, свързани с Bitcoin, и ще стартира Bitcoin суап търговия веднага щом банката види достатъчно търсене от страна на институциите.
В зависимост от резултата от вътрешното събрание и краткосрочната тенденция на институционалния пазар на криптовалути, датата на стартиране на платформата за търговия на Bitcoin на Morgan Stanley може да варира.
През юни бившият главен изпълнителен директор на Goldman Sachs Дейвид Соломон, който наскоро бе обявен за главен изпълнителен директор на базираната в САЩ банка, призна за пръв път, че банката е правила клиринг на фючърси за bitcoin.
По това време Соломон заяви, че банката обмисля стартирането на други услуги на крипто пазара, за да улесни нарастващите изисквания към нововъзникващия клас активи, но се ангажира с пазара с повишено внимание, като оценява регулаторните рамки и политики около него.
По време на интервю с Bloomberg TV China Соломон заяви:
Правиме клиринг на някои фючърси около Bitcoin, говорейки за извършването на други дейности там[в крипто пространството], но това става много предпазливо. Слушаме нашите клиенти и се опитваме да им помогнем, докато те изследват тези неща. „Goldman Sachs“ трябва да развива своя бизнес и да се адаптира към околната среда. </s tron g>
На Morgan Stanley им предстои да предлагат Bitcoin фючърси и деривати. Но е положително, че банката е създала система за клиринг на фючърси около криптовалутите първо, преди да обяви публично плановете си да се ангажира с пазара.
Експертите смятат, че въвеждането на инструментите за търговия с криптовалути и институционалните продукти допълнително ще стабилизира пазара и ще позволи на криптовалутите да станат по-благоприятни за големите инвеститори.
Преди това Фондацията Bitcoin и VISA Executive Джон Матонис заявиха, че появата на продукти, свързани с Bitcoin, като фючърси, предлагани от строго регулирани финансови институции на пазара в САЩ, ще доведе до институционализиране на пазара.
С Morgan Stanley, Citigroup и Goldman Sachs, които са потвърдили плановете си за навлизане на пазара, анализаторите очакват институционализирането на крипто пазара да се случи сравнително скоро.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.