Съоснователят на Polygon (MATIC) Сандийп Найлвал е оптимист, че ETH ще управлява третото поколение на интернет.
В ново интервю с водещия на крипто канал Скот Мелкер, Найлвал каза, че Етериум може да доминира Web 3.0, версия на интернет, където платформите са децентрализирани и потребителите контролират собствените си данни.
Нашата теза за Web 3.0 е, че цялото пространство ще се развива по начин, в който Етериум или един конкретен протокол от първи слой и ние силно вярваме, че на 99,9999% това е Етериум с неговите мрежови ефекти.
И начинът, по който ETH като актив се е развил. Как мрежата Етериум се е развила като децентрализиран протокол. Как общността на Етериум се е развила, така че хора като нас да се борят за Етериум, сякаш това е наш собствен протокол.
Етериум има много голямо предимство и не виждаме други [протоколи] от първи слой да [успеят да] постигнат това.
Съоснователят на Polygon (MATIC) казва, че въпреки че Етериум може да страда от ограничения на скоростта и разходите, той е успял да остане децентрализиран, за разлика от своите конкуренти.
Позовавайки се на ‘трилема‘ за мащабируемост, която е измислена за първи път от съоснователя на Етериум Виталик Бутерин, Найлвал казва, че вторият по големина крипто актив по пазарна капитализация дава приоритет на сигурността и децентрализацията пред мащабируемостта.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн скочи с 40% след листинг на Binance
Трилемата за мащабируемост твърди, че повишаването на мащабируемостта на блокчейн идва с цената на сигурността или децентрализацията.
Мащабируемост, сигурност и децентрализация – можете да изберете само две от тях, нали. И не можете да не изберете сигурност – трябва да имате сигурност. Така че тогава или мащабируемост, или децентрализация, трябва да изберете едно.
И тогава всеки протокол от първи слой, който твърди, че e малко по-мащабируем от Етериум – в крайна сметка избира мащаб пред децентрализацията. И всеки протокол от първи слой, който се опитва да извърши, да кажем по-голямо количество транзакции на L1 – те или не са в състояние да изпълнят това обещание, или са изключително централизирани.
Или поне са изградени по начин, който ще гарантира, че никога няма да се децентрализират достатъчно.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.