В рамките на последните три дни цената на BTC се движи в диапазона между $ 3,200 до $ 3,600.
Доста технически анализатори споменаха това през последните две седмици.
На 12-ти декември цената на Биткойн спадна с около три процента от 3,427 до 3,325 долара при сравнително нисък дневен обем на търговия от 4,7 милиарда долара. По-рано този месец, дневният обем възлезе на около 6 милиарда долара.
Непрекъснатият спад в цената на BTC, без скок в неговия обем, показва, че стойността на актива спада, без да има значителен натиск за продаване.
Джош Олшевич, крипто трейдър и технически анализатор, по-известен с неговия прякор „BrotoshiMoku“, предпазливо каза, че Биткойн е изложен на риск да падне до $ 2,500, ако в краткосрочен план не се задържи никаква инерция.
Съществува обаче и възможността активът потенциално да надмине големите нива на съпротива и да навлезе в региона около 4,000 щатски долара, а анализаторът каза, че спадът в обема на продажбите на валутата може да му позволи да започне коригиращо движение през следващите седмици.
Той пише:
Исторически, Биткойн е имал тенденция да претърпява значителен спад в диапазона от 80 до 85%, преди да се започне период на консолидация от няколко месеца и ако може да установи подходящо дъно на $ 3,000, ниво на подкрепа, което се е запазило относително добре от края на миналия месец, е възможно постепенно покачване до $ 4,000.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?