Според „Financial Times„, SWIFT пилотира нова система, предназначена да намали грешките и закъсненията в мрежата, като позволи на финансовите институции да обменят данни на двустранна основа.
Системата не се базира на блокчейн. Вместо това ще използва API, който позволява на финансовите институции да имат достъп до данните на другия, за да проверят номерата на банковите сметки преди плащанията.
Целта е да се намалят забавянията, които преди това обременяваха платежната мрежа – което би оборило критиците на SWIFT</s tron g>, както и конкурента му Ripple, чийто главен изпълнителен директор казва, че технологиите на компанията не са се развили.
В допълнение към „Ripple“, SWIFT усеща натиск от финтех компании като TransferWise и Revolut, които имат за цел да предложат по-добри, по-бързи и по-евтини трансгранични плащания.
Досега общо 15 банки участват в процеса, включително JP Morgan. Главен маркетингов служител Люк Меурънт заяви, че новата система ще обработва плащанията по-бързо.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.