Начало » Регулации » Япония с нови мерки за борба с прането на пари

Япония с нови мерки за борба с прането на пари

07.12.2018 8:03 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Япония с нови мерки за борба с прането на пари

Агенцията за данъчно облагане на японското правителствo - Националната Данъчна Агенция (NTA), наскоро обяви изпълнението за нови мерки за борба с изпирането на пари (AML), които ще принудят бизнеси свързани с криптовалути да предават информация за своите клиенти.

Неотдавнашно решение ще даде власт на NTA да изискват информация за клиентите за данъчни цели и агенцията ще въведе система за рационализиране на този процес.

NTA обобщават, че повече от 300 души са спечелили най-малко 100 милиона йени от криптовалути. Подобно на мерките, предприети в други юрисдикции, съществува минимален праг, който ще позволи на правоприлагащите органи да се насочат към търговци на голям обем.

В Япония всеки търговец с печалби в крипто повече от 200 000 йени годишно, трябва да заяви тези печалби в данъчната администрация. Агенцията обаче твърди, че те ще се насочват само към търговци, които подозират, че ще спечелят най-малко 10 милиона йени от крипто инвестиции, без да са заявили поне половината от тези печалби на данъчната администрация.

Освен процесорите за обработка на плащания, бизнеси участващи в споделената икономика, като например онлайн магазини, също ще се изисква да предават данни за клиентите си.

Правителството очаква програмата да започне да функционира до април 2020 година.

Изпълнение в други юрисдикции

Типът принудителното прилагане на данъци върху криптовалути, който се развива в Япония не е необичаен, тъй като много правителства (включително САЩ) изглежда приемат подобен подход.

Coinbase, най-големият портал за фиат-към-крипто търговия в САЩ, е принуден от съдебна заповед да предаде клиентската информация на търговците, спечелили над $20 000 с техните крипто инвестиции. Първоначално, правителството искаше информация за всеки един от клиентите на Coinbase, но съдията по делото реши да направи компромис и да наложи това за търговците на голям обем.

Комисията за ценни книжа и борси в САЩ (SEC) и други регулаторни агенции, засилват натиска върху бизнесите, участващи в блокчейн инфраструктурата, за да наложат спазването на политиките за борба с прането на пари и KYC (know-your-customer)

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Председателят на SEC с коментар за крипто регулациите

Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.

03.07.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC одобри нов ETF – ето какво трябва да знаем

Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.

02.07.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.