Начало » Япония с нови мерки за борба с прането на пари

Япония с нови мерки за борба с прането на пари

07.12.2018 8:03 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Япония с нови мерки за борба с прането на пари

Агенцията за данъчно облагане на японското правителствo - Националната Данъчна Агенция (NTA), наскоро обяви изпълнението за нови мерки за борба с изпирането на пари (AML), които ще принудят бизнеси свързани с криптовалути да предават информация за своите клиенти.

Неотдавнашно решение ще даде власт на NTA да изискват информация за клиентите за данъчни цели и агенцията ще въведе система за рационализиране на този процес.

NTA обобщават, че повече от 300 души са спечелили най-малко 100 милиона йени от криптовалути. Подобно на мерките, предприети в други юрисдикции, съществува минимален праг, който ще позволи на правоприлагащите органи да се насочат към търговци на голям обем.

В Япония всеки търговец с печалби в крипто повече от 200 000 йени годишно, трябва да заяви тези печалби в данъчната администрация. Агенцията обаче твърди, че те ще се насочват само към търговци, които подозират, че ще спечелят най-малко 10 милиона йени от крипто инвестиции, без да са заявили поне половината от тези печалби на данъчната администрация.

Освен процесорите за обработка на плащания, бизнеси участващи в споделената икономика, като например онлайн магазини, също ще се изисква да предават данни за клиентите си.

Правителството очаква програмата да започне да функционира до април 2020 година.

Изпълнение в други юрисдикции

Типът принудителното прилагане на данъци върху криптовалути, който се развива в Япония не е необичаен, тъй като много правителства (включително САЩ) изглежда приемат подобен подход.

Coinbase, най-големият портал за фиат-към-крипто търговия в САЩ, е принуден от съдебна заповед да предаде клиентската информация на търговците, спечелили над $20 000 с техните крипто инвестиции. Първоначално, правителството искаше информация за всеки един от клиентите на Coinbase, но съдията по делото реши да направи компромис и да наложи това за търговците на голям обем.

Комисията за ценни книжа и борси в САЩ (SEC) и други регулаторни агенции, засилват натиска върху бизнесите, участващи в блокчейн инфраструктурата, за да наложат спазването на политиките за борба с прането на пари и KYC (know-your-customer)

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

България официално одобри закон за криптовалутите – какво трябва да знаем

Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.

16.05.2025 18:44 1 мин. четене Alexander Stefanov

Очаква се Тръмп да подпише исторически закон за регулиране на криптовалутите преди август

Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.

15.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Трилиони в държавен капитал чакат яснота по отношение на криптовалутите в САЩ

Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.

11.05.2025 18:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Великобритания се стреми да доминира в дигиталните финанси с план за регулиране на криптовалутите

Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.

11.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.