С навлизането на Bakkt в крипто индустрията става все по-равнодушно, а пазара на криптовалути непрекъснато се пълни с все повече институционални инвеститори.
Възприемани като добра новина за крипто пазара, институционалните инвеститори заемат местата си и сега се възприемат като следващите големи играчи, които искат да добутат криптовалутите до върха.
Но с нестабилността на крипто пазара, институционалните инвеститори са готови да се включат и да пренебрегнат съперничеството в пространството, както и непредсказуемото движение на цените. Могат ли търговците да разчитат на институционалните инвеститори като следващия голям етап за криптовалутите?
Докато една шепа потребители на крипто вярват, че индивидуалната адаптация е достатъчна за растежа и приемането на дигиталните активи, някои други са на идеята, че институционалните инвеститори ще създадат повече възможности за подпомагане на централизацията.
Какъвто и да е случаят, няма спор, че институционалните инвеститори ще създадат трафик в крипто пространството и ще дадат на криптовалутите тласъка, от който се нуждаят и по-важното е, че ще се създаде и регулаторна рамка. Това на свой ред ще насърчи по-голяма възможност за разглеждане и по-широкоразпространено адаптиране на криптовалутите по света.
Крипто борсовият гигант Poloniex, който е базиран в САЩ, също направи крачката към институционалните инвеститори. Борсата обяви чрез Twitter на официалната си страница, че сметките им ще бъдат пуснати на живо.
Наскоро също така бе съобщено, че Nasdaq се занимава с биткойн фючърси и са готови да се конкурират с Bakkt. Сега, Биткойн фючърсите са спорно развитие при криптовалутите с различни страни, които имат смесени реакции за бъдещите си ефекти върху най-големия крипто актив.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.
През изминалата седмица в крипто индустрията се появиха множество важни съобщения – от революционни разработки в областта на Етериум до рекордна активност на DeFi и важни актуализации на протоколи.