Пакистано-американка е изправена пред 20 години затвор, след като призна, че е използвала Bitcoin за финансиране на тероризъм.
Получените средства бяха използвани за закупуване на Bitcoin и други криптовалути, които след това бяха изпратени до различни компании на ISIS по целия свят.
Жената се призна за виновна, като част от сделка с прокурорите. Често подсъдимият може да се договаря с прокурорите за по-лека присъда, ако се направи признание или е предоставена информация, помагаща на по-нататъшното разследване.
Дори със споразумението, съдията, председателстващ федералния съд в Централeн Айслип в Ню Йорк, съдия Йоана Сейберt, можеше да даде присъда във федерален затвор до 20 години на Шахназ.
Разследването също разкри, че ответникът е посещавал различни уебсайтове и социални медии свързани с джихад. Шахназ – гражданин на САЩ – бе арестувана от властите от Съвместната оперативна група за тероризъм през юли 2017 г., тъй като се готвеше да се качи на полет до Пакистан по пътя си към Сирия.
Въпреки че Шахназ бе хваната, американката успя да изпрати криптовалути ефективно в чужбина. Подобна практика обикновено не е успешна за терористите, смята Яя Фануси</s tron g>, служител на Фондация за защита на демокрациите.
През септември, по време на изслушването на Комисията по финансовите услуги в Конгреса, Фануси разкри, че терористични организации като ISIS не успяват да финансират операциите си чрез криптовалути.
Опитният трейдър Питър Бранд поднови дебата в крипто света с очакванията си за следващия пик на Биткойн.
След като бяха обхванати от спорове, Ripple и токенът XRP отново привличат интереса като потенциални стълбове на институционалните финанси.
Binance, една от най-големите борси за криптовалути в света, разшири услугите си с пускането на нови ботове за търговия с токени FET и RENDER.
След седмици на несигурност, според неотдавнашен анализ на компанията за крипто проучвания Swissblock, мечият тренд при Биткойн може би най-накрая ще отслабне.