Huobi Group създадоха комитет на комунистическата партия, което ги направи първата компания, базирана на блокчейн, която да предприеме подобно действие в Китай.
Комитетът е създаден чрез дъщерно дружество на Huobi, наречено Beijing Lianhuo Information Service, което е регистрирано като предприятие по-рано тази година, собственост на Ли Лин, основателят на Huobi.
Лин похвали създаването на комисията, като се позова на нея като крайъгълен камък за компанията, като поздрави партията на комунистите за приятелската им политика към блокчейн индустрията.
„Под сърдечната грижа на партийния работен комитет на Хайдян, партийния клон на Beijing Lianhuo Information Service Ltd беше създаден“, добави Лин.
Служител на партията от същия район, в който се намира Huobi блокчейн, Као Джоу, предупреди новия клон за ролята, която трябва да играе, като заяви:
Трябва да подобрим политическото ръководство на партията и да изпълним принципите и политиката ѝ в частните предприятия.
Законите на Комунистическата партия налагат на предприятията (особено на държавните компании, с поне трима членове на Комунистическата партия като служители), да създават клон на партията.
Въпреки че тази директива не се отнася до частните фирми, няколко частни компании започнаха да създават партийни комитети в последно време, тъй като търсят нови начини за формиране на по-дълбоки връзки с правителството. Huobi следва стъпките на други частни фирми, които са създали комисия, включително Tencent и Alibaba Group.
Китайското правителство е приятелски настроено към блокчейн, докато държи позицията си против криптовалутите. През миналата година, комунистическата партия бе обявила забрана за криптовалути, което доведе до изолацията на крипто борсите от съседните азиатски страни.
Платформата за цифрови активи на Huobi Group, носеща същото име, беше една от тези фирми, които избягаха от Китай, преди да се заселят в Сингапур, където вече работят. Комунистическата партия също издава предупреждения за частни мероприятия в Китай, съветвайки ги да не предприемат събития свързани с крипто.
По-рано тази година WeChat и Alipay бяха принудени да затворят крипто сметките на търговци, поради държавна поръчка.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.