Кримската Републиканска Асоциация на Блокчейн Инвестиционни Технологии (Krabit) планира да предложи образователни курсове, които могат да бъдат интегрирани в стандартна учебна програма на университетите.
Асоциацията, фокусирана върху блокчейн, ще работи с няколко преподаватели (някои от които понастоящем са част от нейния факултет), за да предоставят DLT курсове.
По-конкретно, курсовете се предлагат на учащите от юрисдикции, които са били подложени на тежки, международно наложени политически и икономически санкции.
Подпомагане на експертите да се научат с цел привличане на чуждестранни инвеститори
Krabit, която е водеща асоциация на блокчейн индустриите в Крим, препоръча образователната инициатива да бъде стартирана чрез създаване на специализиран център за обучение. Подобно на начина, по който Турция стартира своя собствен изследователски център за блокчейн, Krabit планират да назначат квалифицирани лектори от целия свят, които да преподават курсовете.
Програмата на Krabit обаче, има за цел да подпомогне технологичните експерти, които са били ограничени от санкциите, наложени от САЩ. Една от основните цели на курсовете, свързани с блокчейн е адекватно да се обучат членовете на държави с наложени санкции, в съвременни технологии, така че чуждестранните инвеститори да обмислят инвестиции в тези страни.
През март 2014 г., след украинската революция, която включваше превземането на Крим от подкрепяни от Русия сепаратистки групи, се проведе спорен референдум за определяне дали територията трябва да стане част от Руската федерация или да остане под контрола на Украйна.
Резултатите от референдума показват, че повечето жители на Крим искат да се присъединят към Русия, което доведе Крим и федералния град Севастопол (най-големият град на Кримския полуостров), да станат част от Руската федерация. Въпреки това, Украйна продължава да твърди, че Крим е тяхна територия и много от членовете на международната общност признават, че регионът все още е част от Украйна.
Поради политическите сътресения, Крим беше засегнат от икономически санкции, което е попречило на чуждестранните инвеститори да установят всякакъв вид дейност на територията.
Както бе съобщено, Ислямска Република Иран се опитва да заобиколи санкциите на САЩ със създаване на своя собствена криптовалута. Въпреки тежкия натиск от страна на US Financial Crimes Enforcement Network, Иран напредва със своите планове за въвеждане на цифрова валута, подкрепена от държавата.
Други страни, засегнати от международни санкции, като Венецуела, също започнаха свои национални криптовалути. Стартирането на цифровата валута на Венецуела (Petro) обаче, не бе добре прието – тъй като разследванията разкриха, че няма доказателства, че криптовалута всъщност се използва за транзакции.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.