Петнадесет "финансови институции" станаха обект на официално оплакване до полски правителствен орган от криптовалутната група полската Биткойн асоциация (PBS), потвърдиха на 27-ми юни.
PBS, които не са публикували пълния текст на жалбата си, пишат на 26-ти юни на Office for Competition and Consumer Protection (OCCP), като твърдят, че местните банки умишлено отказват да обслужват субектите с крипо и избирателно закриват сметки.
„Действията на банките, описани ясно, целят да премахнат виртуално валутни образи от пазара, независимо от факта, че такива дейности са законни“, казва Finance Magnates, цитирайки преведения сегмент, който продължава:
С оглед на гореизложеното, действията на регулаторните органи са необходими и това обявление и неговите искания са напълно обосновани.
Според PBS, общо 52 такива фирми са имали откази за банкови сметки, а други 25 са ги затворили. Не става ясно дали OCCP ще приеме или ще действа по жалбата.
Правителството на Полша неотдавна показа негативна позиция към инвестирането в криптовалути за потребителите. Миналия месец полският финансов надзорник обяви плановете си за провеждане на социална медийна кампания за рисковете от крипто инвестиции. По-рано, в средата на февруари централната банка на страната призна, че тайно е финансирала кампания срещу крипто в размер на 27 000 долара за загуба на всичките си пари, след като инвестира в крипто.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.