Някои експерти обаче трудно приемат мнението, че BTC изпълнява всички изисквания, за да бъде класифициран като пари. Универсалната приета дефиниция на парите се отнася до три важни характеристики: съхраняване на стойност, средна размяна и разчетна единица. Тази статия е предназначена да изследва функциите на Биткойн, независимо дали отговаря на общата квалификация на парите.
Една от характеристиките на парите е средство за обмен. Миналата година, училище в САЩ обяви, че приема такси за обучение в BTC. Също така, авиокомпания обявява приемането на плащанията с Биткойн за онлайн резервации.
Като цяло, доста онлайн магазини приемат Биткойн като начин на плащане без никакъв проблем.
На базата на съхраняване на стойност, за Биткойн се предполага, че е перфектен кандидат. След универсалното приемане и използване на BTC, редица хора са конвертирали активите си и са ги съхранявали в Биткойн. Съществува обаче проблем с волативността. Твърди се, че стойността на BTC е прекалено нестабилна, за да бъде запазена стойност.
Цената на BTC може да нарасне до 1000% годишно или да падне с 80%. Това, следователно, го прави рисковано, за да бъде използвано като нещо, с което да се пази стойност. В това отношение, криптовалутата е отхвърлена като неквалифицирана, за да бъде като парите.
Разчетната единица разглежда парите като стандартно числено измерване на стоки и услуги. Това се отнася до способността да се измерва стойността на стоките с единица валута. Училище твърди, че по-малката единица BTC е много трудна за разбиране.
От друга страна, е възможно да се сравни стойността на една стока с по-малка единица от BTC, която остава нейните трудности настрана. Паричният статус на Биткойн създаде широк спектър от аргументи, засягащи неговата легализация в много страни.
Пазарната структура на Биткойн претърпядръзка трансформация, като Binance надмина $650 трилиона в обем на фючърси върху BTC от пускането на продукта през септември 2019 г.
Докато алткойните се радват на силни резултати на пазарите, Биткойн продължава да доминира в крипто социалните медии, според доклад от 3 юли на компанията за ончейн анализи Santiment.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.