Независимо от факта, че в такива инвестиции са взети определени предположения за риска, въпросът за „колко“ от идеалното портфолио трябва да се състои от неправителствени валутни инвестиции за да затрудни всеки крипто инвеститор.
Правилото за палеца, което трябва да следвате в идеалния случай, препоръчват инвестиционни гурута, е да вземете предвид истинските си инвестиционни цели – способността си да рискувате, да възприемате криптото като активи за поверителност или да го считате за идеален начини на плащане, ако сте били кибер атакувани, някога!
Когато основната Ви цел в крипто инвестициите е уникалната характеристика на защитата на личните данни, идеалното Ви портфолио трябва да държи близо 40% от инвестициите Ви в Биткойн или алткойн.
Но този тип холдинг ще има истинска стойност за вас, само ако не сте доволни от ползването на кредитни карти като платежни инструменти. Това се предполага ако картите не предлагат адекватна защита на личния живот, подобна на Биткойн.
Въпреки това, ако сте съсредоточени в изграждането на вашия Биткойн портфейл, има по-големи клопки – волатилността. Общността на Биткойн инвеститори е установила, че огромните разлики между покачването на цените и падането нулира всяка направена печалба.
Ако интересът Ви към инвестиции с висок риск е по-високите цени, които биха донесли над американския долар, тогава трябва да гледате да държите 8% до 10% от идеалното си портфолио в Биткойн.
Независимо от разбирането за „спекулативната“ тенденция на Биткойн, инвеститорите трябва да разберат, че има преимущество, ако рисковият фактор се изплати. Инвеститорите в Биткойн през 2016-17 г. се възползваха от предимствата, когато цените му се увеличиха до експлозивните стойности от близо $20 000. Въпреки това, от 2018 г. насам, спадът на цените до $6500 също е илюстрация на играта с „високи залози“, която в момента е Биткойн, тъй като все още е част от нерегулиран пазар.
Притежаването на BTC за много от инвеститорите също е свързано с хеджиране за деня, когато криптото ще се срине – краят на този клас активи. За такива инвеститори, които притежават BTC, за да плащат за искания за изкупуване, изглежда по-добър инвестиционен план и се рекламират като идеална застраховка срещу кибер престъпни атаки.
При вероятност, светът да се превърне в мрежа от интернет връзки, да играеш безопасно срещу кибер атаки и хакери е отдавна решена необходимост.
Инвестициите в Биткойн не са само тенденции в начина на живот, но в дългосрочен план биха могли да се окажат „основната“ алтернативна система за плащане.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?