Законодателят в Обединеното кралство предлага правителството да настоява за по-нататъшно използване на блокчейн в публичния сектор, за да възстанови общественото доверие и да увеличи ефективността на правителството.
За да постигне това, Еди Хюз, член на парламента от Консервативната партия на Обединеното кралство, твърди в доклад, публикуван в сряда, че правителството трябва да „назначи главен блокчейн офицер, изправен пред публиката“, според съобщение от CityA.M.
Предложеният главен офицер на блокчейн трябва да се съсредоточи върху оформянето на стратегията на Обединеното кралство да използва блокчейн в обществените услуги с дългосрочна цел да намали годишния разход на правителството с 1%, се казва в доклада.
Законодателят твърди още, че стратегията за блокчейн, водена от правителството на Великобритания, ще бъде ефективен начин за запазване на конкурентоспособността на страната в световен мащаб.
Предложението на Хюз идва в момент, когато все по-голям брой стартиращи фирми се стремят да ускорят прилагането на блокчейн в Обединеното кралство в регулирана среда.
Според доклад, публикуван от Федералното бюро за финансово поведение на САЩ (FCA), над 40 процента от 29-те стартиращи компании, се съсредоточават върху разпределената счетоводна технология.
И все пак Хюз не е единственият член на парламента, който настоява за блокчейн употреба в публичния сектор. Камарата на лордовете, горната камара на парламента на Великобритания, също публикува доклад през ноември, в който се подчертават възможностите за блокчейн в държавните служби, както вече беше съобщено от CoinDesk.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.