Разследването установи, че човекът е хакнал сървъри на публичната администрация в три руски региона. Пробивът бе открит, когато отделът за вътрешна сигурност в град Ярослав забеляза опита на натрапника да хакне оборудването им.
Предполагаемият хакер е обвинен в умишлено използване на софтуер, който „неутрализира“ мрежовата защита на компютъра „за собствен интерес“. Според тази статия, той може да се изправи пред пет години затвор, ако бъде признат за виновен.
Кражбата или незаконното получаване на електричество, което се използва за копаене на криптовалути, често се наказва със затвор, а не самото копаене. Например, в Южна Корея този април, полицията арестува миньорите, които нарочно наемат фабрики и пилешки ферми, за да получат електроенергия на значително по-ниски цени.
Освен това, в друг случай в щата Ню Йорк, през март тази година, местните власти поискаха от тези, които добиват Биткойн да прекратят работата си, след като жители на един град подадоха официална жалба до полицията за прекомерното използване на евтин ток местните миньори.
Съвсем наскоро този месец, китайски мъж беше осъден на 3.5 години затвор за кражба на електричество от гарата, за да захрани съоръжението му за добив BTC. В допълнение към присъдата за лишаване от свобода, той също бе глобен със 100 000 юана (около $14 500).
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.
Биткойн отново тества нови върхове, след като премина $104,000, възвръщайки оптимизма в крипто пространството.
Спот Биткойн ETF-ът на BlackRock, IBIT, се очертава като доминиращ играч в областта на дигиталните активи, привличайки милиарди, докато конкурентите му изостават.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.