НАЧАЛО Други

Колумбийският университет проучва ролята на блокчейн в журналистиката

26.10.2018 12:34 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Колумбийският университет проучва ролята на блокчейн в журналистиката

Центърът за цифрова журналистика в Колумбийския университет, наскоро проведе панел, разглеждащ ролята на блокчейн в журналистическия свят.

Събитието бе озаглавено “Блокчейн в журналистиката: обещание и практика”.


Tow Center for Digital Journalism е част от Graduate School of Journalism на университета в Колумбия, доставчици на известната награда Пулицър. Изявлението на мисията на центъра:

Центърът за цифрова журналистика изследва начините, по които технологията променя журналистиката, нейната практика и нейното потребление – особено когато потребителите на новини търсят начини да преценят надеждността, достоверността и стандартите на информацията

С акцента си върху технологичните промени не е изненадващо, че Центърът се стреми да изследва връзката между журналистиката и блокчейн.

Сблъсък на два свята

Миа Шуан Ли от Columbia Journalism Review отбелязва, че събитието събира широк спектър от панелисти от областта на блокчейн и журналистиката. Главният изпълнителен директор на Civil Foundation, Вивиан Шилер, и Мануш Зомороди от ZigZag podcast са важна част от панела, защото:

Civil Functions като платформа, подкрепяща многобройни медий, сред които ZigZag, финансирани със свой собствен CVL токен. Това беше основна тема на дискусията, както и на участниците в конференцията.

Други сътрудници включват изследователя от колумбийския Еран Тромър, ръководителят на продуктовата и технологичната организация за Forbes, Салах Залатимо, изследователката на Ню Йорк Таймс Нели Боулс и Ярод Дикър, главен изпълнителен директор на Po.et.

Цeлият панел може да се види по-долу:

https://youtu.be/Y9MN8xwmWBo

Oтговаряне на предизвикателствата …

Шуан Ли описва серия от три предизвикателства, които притежава блокчейн журналистиката. Според панела, първото предизвикателство се отнася до връзката между блокчейн и крипто – твърде често блокчейн поддържа “стигма”, поради асоциирането си с криптовалутите. Обичайните заподозрени в стигмата включват волатилността и обща репутация.

Второто предизвикателство произтича от факта, че хората не са все още толкова добре запознати със самата технология. Мануш Зомороди отбелязва, че подкастът му е продължение на това усилие.

Последното предизвикателство е това, че има “проблемен дизайн на продукта” и нерафинирани интерфейси, които водят до загуба на доверие и участие в проекти, свързани с журналистически блогове. Шуанг Ли споменава, че Джон Кийф от Nieman Lab “изчислява, че са необходими 44 стъпки за закупуване на CVL, токена, който стои зад Civil”.

Прекалено оптимистично?

Въпреки ясния образ на предстоящите предизвикателства, някои от участниците в конференцията чувстваха скептицизъм към прекалено вълнение:

Докато панелистите обикновено бяха оптимисти за потенциала на блокчейн и възможността да подобри общественото доверие в журналистиката, те също се запитаха дали журналистическата индустрия се е надявала твърде много на бъдещето, базирано на блокчейн.

Шуанг Ли отбелязва, че главният изпълнителен директор на Postlight и панелистът Пол Форд казаха: “Цялото нещо е огромен GIF в строеж”.

Въпреки колебанието при големите университети да приемат крипто дарения, много училища внедряват блокчейн и крипто класове. Тези класове и програми са изключително популярни в САЩ. Сред най-добрите университети, предлагащи крипто класове е университетът в Станфорд, който наскоро застана начело в списъка.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Apple разбива рекорди с обявяването на обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда

Технологичният гигант Apple обяви монументална програма за обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда, която е най-голямата в историята на САЩ и надминава предишните ѝ програми за обратно изкупуване на акции на стойност $90-100 милиарда съответно през 2021 г. и 2018 г.

04.05.2024 23:00 2 мин. четене

Илон Мъск превърна Tesla в “меме акции” според икономист

Според икономиста от Калифорнийския университет в Бъркли, Джей Брадфорд ДеЛонг пазарният успех на Tesla зависи от способността на главния изпълнителен директор Илон Мъск непрекъснато да дава обещания, независимо от действителните резултати на компанията.

04.05.2024 21:30 2 мин. четене

Инфлацията в Турция достига невероятните 70%

Инфлацията в Турция, която и без това е сред най-високите в световен мащаб, продължи да се повишава за шести пореден месец, стимулирана от правителствени политики като увеличаване на заплатите въпреки агресивното повишаване на лихвените проценти.

04.05.2024 21:00 2 мин. четене

Правителството на САЩ не може да фалира, защото принтира парите, твърдят от администрацията на Байдън

Администрацията на Байдън неотдавна предизвика полемика с твърдението си, че правителството на САЩ не може да фалира поради способността си да печата пари, както бе разкрито в документален филм, озаглавен „Finding the Money“ (Откриване на парите).

04.05.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.