Нов отчет на счетоводната фирма oт "Голямата четворка", Ernst & Young (EY), показва, че само 13% от ICO стартират функциониращ проект. Освен това EY потвърди това, което знаят много крипто инвеститори - много ICO се търгуват под първоначалната им цена на предлагане.
Ройтерс съобщава, че това ново проучване от EY изследва повече от 141 ICO, които стартираха през 2017 г. От изследваните, 86% са паднали под първоначалната ценова на предлагане.
Този нов доклад е продължение на друго проучване на ICO, създадено от EY през декември 2017 г. Споменатият доклад, публикуван по време на кулминацията на ICO манията, показва колко средства са инвестирани в тези проекти.
Също така показва, че дори тогава само 5% от анализираните ICO имат функциониращ продукт. Графиката по-долу от новата статия показва, че по-голямата част от ICO все още нямат работещ продукт:
От доклада на EY
„Това изглежда по-лошо, отколкото си мислихме“, казва Пол Броуди, глобален лидер в областта на блокчейн иновациите в EY. Броуди критикува ICO, като твърди, че те са „много, много по-лоши“ от компаниите, стартирани в дотком балона. Той каза:
Поне от Pets.com може да получите храна за домашни любимци. Имаха действително работещ бизнес, имаха продукт.
EY обяснява, че един от проблемите с тези ICO е, че те са функционални токени. На теория те трябваше да се използват за заплащане на уебсайтове, инструменти или мрежи, които фирмите на ICO изграждаха.
Въпреки това, след стартирането на проектите, много от ICO компаниите изоставиха своите токенни и вместо това започнаха да приемат фиатна валута или други криптовалути. По-конкретно, някои от тях са престанали да приемат своя собствен токен, притеснени, че няма да има стойност.
ICO бяха манията през 2017 г. Изчислено е, че само през тази година повече от $5 милиарда са били събрани от ICO проекти и инерцията не е спряла. Както бе съобщено през юни, през 2018 г. ICO са събрали почти $14 милиарда. Въпреки мрачните констатации на EY изглежда, че влакът на ICO продължава да се движи.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.