Крипто регулацията в Обединеното кралство може да отнеме до 24 месеца, за да бъде въведена, според правен експерт в адвокатска кантора в Обединеното кралство.
Джеймс Кауфман, правен директор в Reynolds Porter Chamberlain (RPC) Великобритания, коментирайки въпроса в изявление, публикувано от неговата компания, заяви, че може да отнеме две години, за да се въведат такива регламенти поради няколко причини. Постигането на резултати в рамките на такъв график се основава на най-добрия сценарий, при който предложенията с доклада на House of Commons Treasury Committee започват да прогресират.
Според Кауфман, процесите, необходими за придвижването на такива законопроекти, често са „дълги“, като се има предвид, че скорошните предложения, изпратени до Министерството на финансите House of Commons Treasury Committee (HM Treasury), току-що започнаха да се движат напред.
„Привеждането на сложна и бързо развиваща се област като криптовалутите в регулаторна рамка ще бъде труден и дълъг процес. В допълнение към това, големи проблеми като Брекзит вече заемат много от времето на регулатора“, отбеляза той в изданието.
Според изявлението, минали инциденти с регулаторни промени от по-малък мащаб показват, че дори и двугодишният график е доста амбициозен.
Кауфман заяви:
Миналите прецеденти показват, че може да са необходими години, за да се направят относително малки регулаторни промени във финансовия регулаторен режим.
За да се регулират криптовалутите, финансовият комитет е ще се нуждае от време, за да проучи индустрията, за да разбере кои „специфични дейности, свързани с крипто“, изискват мониторинг, проектират предложени регламенти, позволяват период за консултации, публикуват промени и определят дата за изпълнение.
Дори и последните предложения да бъдат ускорени, Кауфман вярва, че може да отнеме „години, докато регулациите да обхванат крипто пазара на в Обединеното кралство, който да застане по средата между защитата на участниците в търговията на дребно и да позволи на британския пазар на криптовалути да процъфтява“.
Въвеждането на нови регламенти би могло да доведе и до засилване на ролята на органа за финансово поведение (FCA), регулаторният орган за финансовия сектор. Това поражда въпроси дали FCA разполага с необходимите средства за регулиране на крипто индустрията.
Присъединявайки се към мнението на финансовата комисия, Европейският парламент призова за регулиране на криптовалутите в целия регион и разработи предложение, подобно на доклада на комисията по финансите, озаглавен „Предложение за резолюция относно DLT и блокчейн: изграждане на доверие с дезинтервация“.
„Надпреварата за установяване на работещ и регулиран режим за крипто със сигурност заслужава да бъде спечелена, тъй като използването на новият клас активи става все по-широко разпространено в Европа и в световен мащаб“, коментира Кауфман.
По-рано през миналия месец, HM Treasury изиска резолюция, за да обсъди проблемите, свързани с криптовалутите като хакерски атаки и пране на пари.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.