Наскоро Forbes пуснаха списъка на милиардерите в САЩ, като Джеф Безос и Бил Гейтс от Amazon и Microsoft застават съответно първа и втора позиция.
Списъкът обаче съдържа лица с нетна стойност близко до $3 милиарда. Това накара съоснователя на Ripple Крис Ларсен да заеме 383-та позиция и да се съпостави с други седемнайсет милиардера.
Независимо от тази низходяща тенденция на пазара, някои хора все още поддържат по-голямата част от богатството си, направено от крипто пазара, от различни нации, което включва нигерийските близнаци, които струват 1 милиард лири, след като създадоха популярния Populous токен в Обединеното кралство.
В Китай, както и в Обединеното кралство ,и САЩ, наскоро публикуваният годишен доклад Hurun сред китайските бизнесмени показа, че 13 крипто милиардери са стигнали до списъка с най-богатите хора в Китай, макар че китайското правителство се е настървило срещу крипто и ICO тази година. Това може да е шокиращо, като се има предвид, че значителната пазарна капитализация на криптовалутите е намаляла.
Не е изненадващо, че основателят на Bitmain Микрий Джан Кетуан, който е инвестирал много в производството на ASIC копачи за различни криптовалути, независимо от опозицията на някои разработчици, влезна в списъка на 100-те китайски милиардера. Той е на стойност 29.5 милиарда юана, тъй като нетните приходи на Bitmain стигат до $10 милиарда. Също така Дзихан Ву, съучредител на Bitmain, застана на 204-та позиция с нетна стойност от 16.5 милиарда юана.
Преди китайското правителство да се противопостави на криптo дейността, копаенето на криптовалути и ICO, макар че има много инвестиции в блокчейн, добивът на Биткойн се разраства много в страната с помощта на Bitmain, притежаващ най-големите BTC копачи в света. Основните конкуренти на Bitmain на пазара Ebang International Holding и Canada Creative, успяха да се присъединят към Bitmain, за да покажат 9 от 13 крипто милиардера, най-малко.
Изпълнителният директор на Binance Джао Чангпенг достигна 230-то място с около 15 милиарда юана след преместването си от Китай.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.