Последните страхове в крипто пазара са частично свързани със серията хакове, които в продължение на години са измъчвали крипто борсите.
Проблемът с хакерите се е влошил тази година, тъй като инцидентите се случват ежедневно и на големи крипто фирми, които логично човек да си мисли, че заради статута си имат по-добри мерки за сигурност.
Последните от тези хакове се случиха преди 2 седмици, когато хакери откраднаха около $59 милиона Zaif, крипто борса в Япония. Докладите показват, че хакът е настъпил през втората седмица на септември, а компанията е загубила около 5 965 BTC, всеки от които е на стойност над $ 6000. Борсата загуби и известна сума в Биткойн Кеш и Monacoin.
Може да си помислите, че тези скорошни събития биха подтикнали крипто борсите да засилят сигурността си, но това не изглежда да е така. Последното нещо в списъка със задачи за крипто инвеститори е да загубят всичките си инвестиции в този див пазар и не поради нестабилност, а по-скоро небрежност от името на крипто обмена, който също притежава повечето онлайн крипто портфейли.
Неотдавнашно проучване разкри, че крипто борсите не са в състояние да предпазят клиентите си. Крипто тенденцията се променя всеки ден, но едно нещо, което все още остава непроменено, е хакерство и трябва да се третира като значителен проблем.
Пропуските включват обмен, позволяващ на нови потребители да създават профили с проследяем email адрес, без потвърждаване него, създаване на профили, разрешаване на пароли с по-малко от 8 думи, липса на двуфакторното удостоверяване и разрешаване пароли, или само с цифри, или само с букви. Само 4% от 100-те крипто борси излязоха перфектни за сигурността на домейни, тревожна цифра, като се има предвид скоростта, с която се появяват инциденти свързани с хакерски атаки.
Резултатите бяха изненадващи, тъй като някои огромни имена не успяха да постигнат своя статут. Binance, например, е най-голямата борса по обем на търговия, но е 17-та в списъка на най-сигурните крипто борси. Доколкото пазарът на крипто продължава да процъфтява, хакерите ще бъдат наоколо, за да се възползват от всякаква грешка и е крайно време крипто борсите да ги вземат на сериозно.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.