НАЧАЛО Други

Deloitte разясняват за 5-те големи препятствия пред това блокчейн да бъде масово приет

02.10.2018 14:06 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Deloitte разясняват за 5-те големи препятствия пред това блокчейн да бъде масово приет

Oдиторската и консултантска фирма Deloitte, част от "Големите четири", очерта пет основни области за развитие на блокчейн технологията, за да се постигне масово приемане, според проучване, публикувано на 28-ми септември.

Според Deloitte, за да бъде приета от предприятията в масов мащаб, блокчейн технологията трябва да преодолее пет основни препятствия – възможността за продължителни операции, липса на стандартизация, скъпоструващи и сложни блокчейн приложения, регулаторна несигурност, както и липса на сътрудничество между фирми, свързани с блокчейн.

Идентифицирайки района, който се нуждае от най-голямо развитие, Deloitte изтъкна проблема с евентуалните оперативни закъснения в мрежата на разпределения ledger. Компанията подчерта, че бавната скорост на транзакциите е една от основните причини много играчи да избегнат блокчейн като технология, която може да бъде приложена в “мащабни приложения”.

Друга основна пречка за блокчейн на пътя към масовото приемане е липсата на стандартизация. Одиторската фирма посочи, че липсата на стандартизация пречи на технологичните разрушители да взаимодействат помежду си.

Консултантският гигант цитира факта, че в GitHub има над 6 500 активни блокчейн проекти, като повечето от тях се основават на различни протоколи, консенсуси, мерки за неприкосновеност на личния живот, както и на различни езици за кодиране.

Сред останалите области за развитие, Deloitte изброи необходимостта от намаляване на разходите и сложността на мрежовите операции, значението на регулациите, подкрепящи иновациите, както и ключовата роля на сътрудничеството между фирмите, свързани с блокчейн.

От гледна точка на разходите и сложността на нововъзникващите технологии, Deloitte се позова на големите технологични гиганти като Amazon, IBM и Microsoft, които според съобщенията са представили по-сложни реализации на блокчейн, използвайки облачна технология, както и са допринесли за подобряване на разходите за операции извършвани на блокчейн.

Сред най-сложните проблеми около регулацията на тази нова технология, компанията изтъкна трудността при регулирането на интелигентни договори, които не съвпадат непременно със съществуващите рамки.

В последната точка на доклада се подчертава значението на сътрудничеството между фирмите, свързани с блокчейн, за да се даде тласък на новото внедряване на технологията, както и да се осигури по-добро образование в тази сфера. Компанията казва, че нарастващият брой блокчейн консорциуми, като R3, е “бичи знак”, защото “стойността на блокчейн мрежата се увеличава с броя на потребителите”.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Google пренасочва офисите си от САЩ към държави то алианса

Като част от мерките за съкращаване на разходите Google САЩ уволни повече от 200 „основни“ служители и премести тези позиции в чужбина.

05.05.2024 15:30 2 мин. четене

Уорън Бъфет сравни изкуственият интелект с ядрените оръжия

По време на годишната среща на акционерите на Berkshire Hathaway Уорън Бъфет засегна различни теми – от изкуствения интелект (AI) до плановете за наследяване и намаления дял на компанията в Apple.

05.05.2024 15:30 1 мин. четене

Най-големият трансфер на богатство може да е още тази година

От Ernst & Young (EY) смятат, че продължаващото прехвърляне на богатство от бейби бумърите към техните наследници представлява най-значителното прехвърляне на средства в човешката история.

05.05.2024 14:30 1 мин. четене

Solana ще бъде една от “трите големи криптовалути” – Franklin Templeton

Глобалната инвестиционна компания Franklin Templeton е оптимистично настроена към Solana (SOL), определяйки мрежата като значим претендент в крипто сектора, наред с Биткойн (BTC) и Етериум (ETH).

05.05.2024 14:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.