Руската държавна асоциация за ядрена енергетика (Rosatom) ще разработи "напреднали" цифрови технологии, като например блокчейн, съобщи ръководителят на ИТ "Rosatom" Евгений Абакумов, цитиран от корпоративния отдел на "Rosatom" в понеделник, 1-ви октомври.
„Ние се ангажираме да интегрираме 4.0 технологии в по-широк мащаб. IoT, AI, blockchain и други са за увеличаване на ефективността на производствения процес“, каза ръководителят на IT отдела на Rosatom.
Абакумов също заяви, че Rosatom се стреми да привлече нови таланти в трите посочени по-горе области.
Руските официални институции се интересуват от крипто-свързани технологии. Например руският държавен пенсионен фонд – най-голямата социална служба в страната – разкри плановете си да приложи блокчейн и интелигентни договори в трудовите отношения това лято.
През изминалия месец руският съюз на индустриалците и предприемачите, в който бяха включени високопоставени руски мениджъри от списъка на милиардерите на Forbes, съобщиха, че са участвали в създаването на алтернативен законопроект за крипто регулиране в страната.
Проектът за регулиране на криптовалутите в Русия, които се готви още от януари 2018 г. и все още предстои да бъде приет, се оказва „разочароващ“, според някои експерти.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.