Това е рядко срещано явление в Китай, заради правителственият натиск спрямо криптовалутите. Именно той е принудил крипто обмените и ICO проектите да спрат дейността си през изминалата година. Пекинският медиен гигант иска да популяризира блокчейн технологията, като демонстрира едно от практическите приложения на криптовалутите.
Всички, които са се абонирали ше могат да плащат абонаментни си такси чрез биткойн. Годишният абонамен за списанието Tech Life, ще струва 0,01 биткойн(около $ 65).
Китайските власти продължават да ограничават търговията и операциите свързани с криптовалути. В същото време обаче притежаването и инвестирането в криповалутите не е официално незаконно.
CnLedger подчерта, че чрез предлагането на абонамент срещу биткойн публикацията не нарушава закона.
„Притежаването и инвестирането в крипто не е забранено“
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.