Южнокорейският LG UPlus, мобилен оператор, притежаван от четвъртия по големина в страната конгломерат LG Corp, пуска услуга за платежни операции в чужбина, основаваща се на блокчейн, съобщи днес в Korea Times, 16-ти септември.
На 13 септември, LG UPlus подписа меморандум за разбирателство, за да разработи новата услуга заедно с три глобални партньора: базираната в Тайван Far EasTone Telecommunications, Японската SoftBank и базираната в САЩ TBCASoft.
Според кореяйската медия, първият процес на системата за платежни операции между операторите (CCPS) на LG UPlus е планиран за началото на 2019 г.
CCPS съобщава, че разполага с блокчейн, за да даде възможност за бърз механизъм за уреждане на трансграничните услуги. Това ще означава, че потребителите могат да избегнат такси за чуждестранни транзакции с кредитни карти и са изолирани от ефектите на променливите валутни курсове, тъй като в крайна сметка те се таксуват чрез техния оператор в местната валута.
Например услугата ще позволи на корейските абонати на LG UPlus да купуват стоки на дребно, когато използват мобилни телефони в Тайван и Япония, докато потребителите от Far EasTone от Тайван ще се радват на същото удобство в Корея и Япония.
Линг Ву, основател и главен изпълнителен директор на TBCASoft, заяви пред Korea Times, че системата за платежни услуги между операторите е първата от серия планирани телекомуникационни решения, базирани на блокчейн, отбелязвайки, че следващото решение е система, предназначена за „удостоверяване на идентичността“.
Far EasTone, SoftBank и TBCASoft са сред първоначалните учредители на Carrier Blockchain Study Group (CBSG), глобален блок-консорциум от телекомуникационни компании, който стартира в края на 2017 г. Както беше съобщено по-рано това лято, CSBG наскоро представиха създаването на нова блокчейн работна група, която ще се фокусира върху глобалните услуги за преводи, както и добавяне на шест други големи глобални телекомуникационни компании към своите редици.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.