Изминa почти една година, откакто една от най-големите борси за криптовалути в света бе принудена да затвори вратите си в резултат на наложена от правителството забрана за търговия.
Сега, със седалище в Сан Франциско са получили одобрение от регулаторните органи за разширяване в 20 нови щата, като значително разширява обхвата си на един от най-големите крипто пазари в света.
„За да може пазарът на криптовалути да достигне пълния си потенциал, обмените като OKCoin трябва да работят със съществуващи и нови регулатори за конвертируема виртуална валута, цифрови стоки и / или ценни книжа“, каза Тим Бъйн, главен изпълнителен директор на борсата. „Нашият екип работи усърдно в границите на сложността на американските регулаторни рамки. Радваме се да предприемем тази голяма крачка напред, тъй като се стремим да премахнем бариерите, предотвратяващи истински глобален пазар на цифрови активи, придържайки се към отдавна установените регулации“.
Преди това OKCoin USA беше отворен само за търговци в Калифорния, където привлече около $700 000 в дневен обем, класирайки я на 125-а позиция сред глобалните борси, на CoinMarketCap.
Сега платформата е достъпна в съвкупност от 20 нови юрисдикции, включително Аляска, Аризона, Колорадо, Айдахо, Илинойс, Индиана, Канзас, Мейн, Мериленд, Масачузетс, Мичиган, Минесота, Мисури, Монтана, Невада, Ню Джърси, Тенеси , Тексас, Юта и Уисконсин.
Особено, обаче, калифорнийците остават единствените клиенти, на които ще бъде позволено да търгуват директно срещу щатския долар. Търговците от други държави ще имат достъп до крипто-към-крипто търговия срещу Биткойн (BTC) и Етериум (ETH), но няма да имат достъп до фиатните пазари.
OKCoin не е единственият бивш китайски гигант, който да огледа западния ренесанс в отговор на забраната за търговия с крипто в Пекин. Huobi, която като сестрински обмен на OKCoin – OKEx, успя да процъфтява в офшорно изгнание – също неотдавна стартира предприятие в САЩ чрез стратегическо партньорство с местна борса. Наречена HBUS, платформата вижда около $1,7 милиона дневен обем.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.