Налин Котадия беше посочен като съучастник по време на разпит на Кирит Паладия през май тази година.
Той е убягвал арест успешно до неделя 9-ти септември. Арестът му от полицай от Ахмедабадският район от прокуратурата на Махуращра Дулия беше съобщено от ANI. Това развитие се очаква да ускори решаването на конкретния случай, в който Котадия е обвинен в изнудване в делото Rs 9,95 crore bittoin Surat.
Бившият MLA бе обявен за издирван от съда след като не успя да се дойде за разпит след като беше призован. Призовката идва в резултат на подадено от CID заявление по отношение на гореспоменатото нарушение.
Котадия, обаче, твърди, че е невинен и е бил натопен. Въпросният случай включва отвличането на строителя Шайлеш Бат и неговия сътрудник и племенникът на Котадия Крит Паладия в опит да се вземе Биткойн от него. Разследванията обаче разкриха, че цялото упражнение е било оркестрирано от Паладия , с помоща на SP Джагдеш Пател и други, за да вземе криптовалутата от строителя.
Системите за плащане от тип „peer-to-peer“ са били използвани от престъпниците в различни известни случаи в рамките на екосистемата. Хакерите също са искали Bitcoin като откуп в многобройни случаи на измама срещу по-висококласни сайтове и платформи.
В сегашното си състояние обаче проследяването на крипто престъпления в рамките на екосистемата може да изглежда сложно, но не е напълно невъзможно. Това обяснява защо регулаторите настояват за спазването KYC от обмени и техните клиенти. Това до голяма степен би намалило степента на анонимност, свързана с работата с криптовалути. Начинът, по който това ще повлияе върху децентрализираните характеристики на системите за цифрови разплащания, обаче е друг въпрос, който поражда сегашния дебат в сектора.
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.