Китайските търговци използват виртуални частни мрежи (VPN) като основен инструмент за заобикаляне на текущите правителствени мерки срещу търговията с криптовалута, съобщиха от местната медия South China Morning Post (SCMP) на 8-ми септември.
Според SCMP търговците са започнали да използват Tether (USDT) като средство за влизане и излизане от крипто пазаритe.
В съчетание с VPN, двама търговци могат да използват платформа за обмен, която е регистрирана извън Китай, като посредник за обръщане на крипто във фиатна валута и обратното.
Две лица, които и двете са минали през процедурата „know-your-customer“ с дадена борса, заменят фиатните валути в Tether.
Борсата играе ролята на надзорен орган на такива сделки и е готова да се произнесе в случай на неуспешни сделки или сделки, които не са удовлетворителни.
Област в Пекин засили забрана за обмен на криптовалути миналия месец, като поиска на местно ниво да забрани над 120 уебсайта на платформи, които се опитват да обслужват местни консуматори.
Това заяви главният изпълнителен директор на тайванската и хонконгска борса TideBit, Терънс Цанг пред SCMP, че е насочена към поредица от по-малки борси, които твърдят, че са чуждестранни субекти, но в действителност оперират в Китай, заявявайки, че са възложили дейността си на китайска компания.
В същото време Post Notes отбелязва, че понастоящем няма успешна схема в действие за блокиране на VPN, което позволява на по-интелигентните търговци да поддържат достъп до забранени онлайн ресурси.
Китайските търговци са преследвали различни средства за крипто търговия, тъй като властите за пръв път започнаха да се отклоняват от практиката през септември 2017 г.
Те използват хонконгски „home from home“ платформи, докато търговците са прибягнали до опции от тип „peer-to-peer“, нещо, което китайското правителство сега също иска да закрие.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.