Крипто света бе разтърсен от новината за закриването на Kraken офиси в Халифакс, Канада.
Първият потребител на Reddit, който пусна новината, заяви, че Kraken току-що е „уволнил стотици хора в отговор на пробив в сигурността“ в офиса на 60 Highfield Park. Според друг потребител в офиса е имало размирици с частна охрана, които са придружавали хората вън от сградата.
Докато коментира същия въпрос, друг потребител, който твърди, че е запознат със ситуацията, настоява персоналът е бил информиран за закриването на офиса по време на задължителна среща в 10 часа. Причината е, че компанията е трябвало да намали оперативните разходи поради ниските обеми на търговия и поддръжка. В доклада се споменава план за откриване на нови офиси в Азия като друга причина за предполагаемото затваряне.
Представителите на съпорт отдела на Kraken обаче опровергаха докладите, като заявиха, че са неоснователни. В редица публикации в Twitter те отричат появата на нарушение на сигурността или закриването на техните офиси.
Една от публикациите заяви: „Можем да потвърдим, че не спираме операции на определено място и няма нарушение на сигурността. Всичко е наред.“
Дали нещо се случва в Kraken, за което не искат търговците да знаят? В началото на годината борсата заяви пред Business Insider, че планира да привлече 800 нови служители. През април обаче тя изтегли своите търговски услуги от Япония, позовавайки се на високи оперативни разходи.
Мястото на Kraken по обем се е сменило от 14-то до 11-то според coinmarketcap.com, с обем на търговията от 274 милиона долара.
Април донесе необичайна промяна на американския фондов пазар. Индексът S&P 500 се срина с повече от 10% през месеца, но след това се възстанови и затвори на ниво, което е само с 2% по-ниско от началната си стойност.
Криптовалутите може би са съществували много преди Доналд Тръмп да се върне в Белия дом, но под негово ръководство дигиталните активи се превърнаха от периферна технология в централен стълб на икономическата стратегия на САЩ.
Notcoin, едно от най-популярните имена в Web3 игрите през миналата година, твърди, че дните на безсмислените механизми от типа „tap-to-earn“ вероятно са към края си.
Мат Хуган от Bitwise вярва, че бъдещето на криптовалутите зависи по-малко от пазарите и повече от способността на Вашингтон да създаде законодателство.