SEC продължава да предприема мерки срещу измамни инвестиционни схеми.
Инвестиционното предприятие за канабис проведе измама в размер на 3,3 милиона долара.
През изминалите няколко месеца SEC предприе агресивни мерки за криптовалути, които умишлено подвеждат инвеститорите. Greenview Investment Partners е най-новата компания, която бе таргетирана от SEC. Основателят на компанията Майкъл Е. Кон успешно събра 3,3 милиона долара от хора, които искат да инвестират в индустрията на канабиса.
Инвеститорите са привлечени от обещанията за висока възвращаемост от финансовите им вноски. Канабисната индустрия се увеличава на практика почти всяка година, поради това, че повече държави я обявяват за законна. Фирмите, които проучват възможностите на бизнеса в тази насока, често са склонни да се справят добре. Ако предположим, че тези доставчици на услуги имат легитимни намерения. В случая на Greenview Investment Partners съществуват сериозни въпроси относно легитимността му.
SEC твърди, че компанията е измамила инвеститорите. Обещаната годишна възвращаемост не е устойчива. 24% възвръщаемост на инвестициите всяка година е почти невъзможно за марихуана. Разчитането на студените обаждания да привличат инвеститорите също е доста необичаен начин за набиране на средства за законна компания. Основателят Майкъл Д. Кон използва и псевдоним, за да прикрие предишни присъди.
Кон също излъга, че има агент от Агенцията за борба с наркотиците (DEA), работещ в компанията. Освен това Кон твърди, че е спечелила милиони долари от инвестиране в бизнеса, свързан с канабиса, но SEC откри само една инвестиция от 40,000 долара за компания за марихуана, която все още не е отгледала и едно растение.
SEC твърди, че натрупаните инвестиционни фондове действително са отишли да платят за начина на живот на Кон. Той използва парите, за да си купи луксозни автомобили и дизайнерски дрехи. Използвал ги е също така, за да извърши плащания на ранните инвеститори, за да продължи измамата.
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.