Върховният съд на Китай е постановил, че доказателства, заверени с блокчейн технология, са обвързващи при съдебни спорове, в официално съобщение, публикувано днес, 7-ми септември.
Според днешното съобщение Върховният съд заявява, че:
Интернет съдилищата трябва да признават цифрови данни, които се представят като доказателство, ако съответните страни съберат и съхраняват тези данни чрез блокчейн с цифрови подписи, надеждни времеви марки и проверка на хеш стойността или чрез платформа за цифрово отлагане и могат да докажат автентичността на използваната технология.
В началото на август 2017 г. китайският град Хангжу в провинция Жейянг открил съд, посветен на обработването на съдебни процеси за свързани с интернет спорове в онлайн платформата „netcourt“. Съдът се занимава с първия си случай с правно валидни доказателства, получени от блокчейн през януари.
Китай в момента разполага с още две интернет съдилища, предназначени за столицата на страната, Пекин, както и за южния град Гуанджоу.
Както отбелязва сегмент на Cointelegraph, иновациите, свързани с блокчейн, не само са законно признати като способни да удостоверяват доказателства, но дори – както в случая с интелигентните договори – се считат за способни да се превърнат в основна иновационна сила в правната сфера. Непроменяемите данни с времева маркировка, генерирани в блокчейн, осигуряват осезаема пътека, с която интелигентните договори взаимодействат съгласно предварително обвързващи правила.
По-рано това лято Комисията по право на Великобритания обяви, че ще преразгледа правните рамки, за да гарантира, че британските съдилища ще останат „конкурентен“ избор за бизнеса, използващ интелигентни договори, и ще се стреми да предложи необходимата гъвкавост и яснота, за да бъде в крак с технологичното развитие.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.