Bitfi портфейлът, за който се твърдеше, че не може да бъде хакнат, промотиран от Джон Макафи, неотдавна публикува изявление, че ще премахне маркера „unhackable“ от техните маркетингови материали в отговор на пробив в сигурността, осъществен от Twitter потребителят @spudowiar.
Въпросното изявление твърди, че Bitfi е наел мениджър по сигурността, за да „потвърди уязвимостите“, открити от изследователите. Те казаха:
Макар че нашето намерение е да обединим общността и да ускорим възприемането на цифровите активи по целия свят, осъзнаваме, че някои от нашите действия са били в противоречие с тази цел.
Дори когато Bitfi заяви, че вече няма да претендира, че портфейлът не може да бъде хакнат, уебсайтът показва термина както на тяхната начална страница, така и на някои други страници.
Атаката успешно премахна всички съхранени средства от портфейла Bitfi, който не беше модифициран, с присъщите недостатъци в архитектурата на портфейла. Слабостта беше открита от изследователите Салим Рашид и Райън Кастелучи като част от екипа „THCMKACGASSCO“ и от този проблем могат да се възползват нападателите дори когато портфейлът е изключен.
Портфейлът се базира на двустранен метод, за да гарантира сигурността на средствата на потребителите. Едната е тайната фраза, която е основата на всеки портфейл, съхраняващ криптовалути, а другият е „солената“ фраза или стойност, която се използва за криптиране на тайната фраза, за да се откаже достъп.
В изявление до TechCrunch Рашид заяви, че частните ключове се съхраняват в паметта на портфейла. Освен това той публикува следното видео на Twitter:
on a completely unrelated note, here is a @Bitfi6 being cold boot attacked.
it turns out that rooting the device does not wipe RAM clean. who would have thought it!?
? i feel this music is very appropriate for @Bitfi6 ? pic.twitter.com/jpSnYBd9Vk
— Saleem „Unhackable“ Rashid (@spudowiar) status/1035269363903946755?ref_src=twsrc%5Etfw“>August 30, 2018
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.