Bithumb, един от най-големите южнокорейски обмени на криптовалути, ще открие регистрации на сметки след месечно замразяване, съобщи в сряда, 29-ти август, местната медия Yonhap News.
Според говорител на банковия партньор Nonghyup Bank, Bithumb ще отговаря на специфичните изисквания, продиктувани от южнокорейското законодателство, в замяна на възстановяването на банковата подкрепа.
Nonghyup преди това е спрял услугите си за Bithumb в края на юли, слухове по това време, предполагащи, че решението е дошло, след като борсата загуби 17 милиона долара в най-новия си хак месец по-рано.
„Решихме да запазим инвестиционните активи отделно и няма да приемаме лихви или депозити“, заяви говорителят.
През януари Южна Корея въведе широкообхватни правила за обмен на криптовалути, включващи забрана на чуждестранни граждани и гарантиране, че всички търговци свързват сметките си с банковата си сметка на „реалното им име“.
С новото споразумение, което ще влезе в сила на 30-и август, пазарите вече започнаха да реагират.
Обемът на търговията на Bithumb, който бе вследствие на банковите проблеми, се е увеличил внезапно през последните 24 часа, като BTC / KRW отчита ръст от почти 70% спрямо 27-28 август.
В момента Bithumb се нарежда на пето място като най-голямата крипто борса в света спрямо ежедневните обеми на търговията, като през последните 24 часа има около 362,4 милиона долара.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.