Начало » Други » Блокчейн патентите на Bank of America са безсмислени, твърди бивш вицепрезидент

Блокчейн патентите на Bank of America са безсмислени, твърди бивш вицепрезидент

27.08.2018 20:22 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Блокчейн патентите на Bank of America са безсмислени, твърди бивш вицепрезидент

Ако заявленията за патенти бяха пряко свързани с ангажимента на компанията да се внедрява в определена област, тогава Bank of America без съмнение би била един от най-големите блокчейн бикове на Wall Street.

Банката, втората по големина финансова институция в САЩ, е подала около 50 патента, свързани с блокчейн технология.

Много от тях създават рамка за интегриране на услугите за криптовалути в основните бизнес предложения на фирмата. Наскоро Bank of America подаде заявка за патент, за да създаде онлайн система за съхранение на криптовалути, разширявайки по-ранен патент, за който фирмата за първи път подаде заявление през 2014 г.

Въпреки това, изявлението в Twitter на Майкъл Уелер, чието име е включено в осем от тези патенти като изобретател, заяви, че те са фундаментално „безсмислени“ и не служат никаква друга цел, освен да привличат вниманието на пресата и да направят 113-годишната банка да изглежда като новатор в пространството на финтех.

Той каза:

Моето име е на 8 от 50-те блокчейн патента, подадени от BofA, и от моя гледна точка те са безсмислени, като оставим настрана прессъобщения и общественото възприятие на иновациите.

Според неговия профил в LinkedIn, Уелер епрекарал повече от 11 години в Bank of America, оставяйки поста си като старши вицепрезидент през 2016 г., за да се присъедини към ConsenSys, основано от Йосиф Любин. Скоро след това той съоснова Infura, проект, подкрепен от Consensys, който осигурява блокчейн инфраструктура, за да помогне на разработчиците на децентрализирани приложения (dApp), за да разширят своите платформи. Уелер основава и група Ethereum NYC, която вече има 6,000 члена.

По думите на Уелер, Bank of America е открито враждебна към криптoвалути, макар да изтъква блокчейн патентите си като доказателство за иновативното си отношение. Заедно с други големи институции като JPMorgan, фирмата е забранила на клиентите си да използват банково издадени кредитни карти за закупуване на криптовалути, а Merrill Lynch направи противоречивото решение да забрани на своите клиенти да инвестират в Bitcoin Investment Trust (OTC: GBTC).

Дори и така, банката също така призна, че приемането на крипто представлява заплаха за нейния бизнес модел.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Coinbase укрепва позициите си в DeFi сферата

Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.

11.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Grayscale призовава SEC да разреши мулти-крипто ETF-ите

Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.

11.07.2025 21:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Robinhood вече предлага стейкинг за Етериум и Solana за потребителите в САЩ

Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.

11.07.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето какво ще подхрани следващия възход на криптовалутите според директора на Binance

Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.

11.07.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.