Правителството на Китай ще предприеме стъпки за по-нататъшно блокиране на достъпа до повече от 120 офшорни крипто обмена, чиито уеб сайтове все още са достъпни на континента.
Позовавайки се на местни финансови новини, базираната в Хонконг „South China Morning Post“ съобщава, че властите, свързани с водещата група за финансовите рискове в интернет, основана през 2016 г. и управляванa от висши служители на централната банка, ще започнe да блокира IP адресите на над 120 които все още обслужват жителите на континента, въпреки местните забрани за такава дейност.
Това все повече изглежда като координирано противодействие от страна на китайските власти. Миналия петък властите в квартал Джаоянг в централната част на Пекин разпространиха заповед за забрана на обществени места като търговски центрове и хотели от хостинг на събития, свързани с крипто-валута.
Същевременно китайският гигант WeChat, затвори сметките, управлявани от най-малко осем медии за блокчейн и криптовалута, за които се твърди, че нарушават регламентите от официалните интернет цензори.
Някои наблюдатели в отрасъла заявиха, че макар тези действия да не изглеждат прекалено сериозни, когато се разглеждат изолирано, те вероятно предвещават по-широко ограничение за едногодишния юбилей от забраната върху първоначални предлагания на монети в Китай (ICO) и забраната за търговия с криптовалути.
Миналия месец PBoC потвърди ангажимента си да действа с „бдителност“, за да попречи на чуждестранните ICO, които са незаконни в Китай, да пускат своите токени на континента.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.